Strojní omítky a jejich aplikace

Zajímá vás, jak realizace strojních omítek probíhá? Před samotným stříkáním jádrové omítky nejdříve zabandážujeme přechody mezi různorodými materiály, jako jsou beton (věnec) a pálené zdivo. To samé je potřeba provést u nadezdívek nebo zdí postavených z pórobetonových tvárnic typu YTONG. Všechny vnější rohy ještě opatříme vyztužovacími ocelovými rohovníky, které dodají rohům větší pevnost a odolnost proti poškození a lepší finální vzhled.

Kvalitní podklad máme připravený a následuje samotná aplikace strojní omítky. Nejprve nastříkáme jádrovou omítku a to v tloušťce 1,5 - 2 cm (záleží na rovnosti stěn). Pomocí stahovací hliníkové latě nastříkanou vrstvu srovnáme tak, abychom docílili základní rovinnosti a svislosti + - 5 mm. Další důležitá úprava jádrové omítky přichází až po jejím zatuhnutí - takzvaným zaškrábaní klínovou latí omítku srovnáme do roviny s přesností + - 2 mm a to ve všech směrech.

Po vyschnutí jádrové omítky pokračujeme nanesením jedné nebo dvou vrstev jemné štukové omítky. Tu aplikujeme tradiční metodou za pomoci novodurového nebo plechového hladítka. Finální úpravu strojní omítky pak provádíme zaštukováním houbovým nebo plstěným filcem.

  • Firma Diamant Sádrové Omítky se zabývá provádění sádrových omítek kladených strojní metodou. Jsme firma působící na českém trhu od roku 2010. Sádrové omítky pro vás realizujeme v následujících městech: Ostrava, Karviná, Opava, Olomouc, Brno a další.

+48 669 953 757 (PL)